Bemanding Søndag 1/5

8-10 til Scenen i Lab/KARA:  1 engel (gerne i bil), der stiller mad/drikke frem til performerne: backstage Astrid  (man henter først “sagerne” på Aaben Dans).

9-16: Flyver Danille

Mødetid 9:30-11:15 forestilling Chalk About (spiller 10–10:50)  Biblioteket – 2 Billetvagter 
1 Tina (henter først billetter/skema på Aaben Dans v.  Danielle) og Peter 

Collective Strings (Åben 11:00 – 18:00) Musicon, Søjlegangen – 2 vagter ad gangen. Man møder i god tid ved aktiviteten inden sin vagt. Første hold bliver instrueret af Morten. Ved vagtskifte sørger man for at overlevere instruktion mellem fra den man overtager.
10:30-18: Lærke

11-13: Maja 
13-15:30: Viola
15:30-18: Maja 

Hoola SWOP (Åben 11:00 – 18:00) Musicon, bagved Laboratoriet – 1 vagt sammen med kunstneren bag installationen Helle Hove. Man møder i god tid ved aktiviteten inden sin vagt og sørger for at blive instrueret af den man overtager. 
10:00-10:30 – stiller Hoola Hop Op
11-13: Viola 
13-18:30 Lærke (rydder også hula-hop-ringene væk + afleverer nøgle mv. på kontoret)

SWOP op! i Kulturbussen (Åben 
11–18) Musicon, bagved Laboratoriet – 1 vært ad gangen
10:30-11 Astrid

11-13: Helle
14-14 Leif
14-16 Astrid
16-18:15 Leif

Mødetid: 10:30-11:15 til foretillingen Ind i Varmen (spiller 11 – 12:30) KARA (opsamling v. Scenen i Laboratoriet) – 2 Billetvagter: Stine (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danille) og Pia 

Mødetid: 11:30-13 Forestilling Sensescapes (spiller 12–12:40) Scenen i Laboratoriet: 2 Billetvagter 
Mette (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danielle) og Peter 
HUSK premiereblomster

Mellem 12-13 Bringe frokost til Biblioteket/KARA (møder på Aaben Dans, og henter maden/bagscenesagerne v. med hjælp til madbilletter og/antal fra Stine (er der fra 12:30) I bud  Stine

11–16 KRIDT OG KROP Fysisk workshop for de små med Anu og Ellen  

Mødetid: 12:30-14:10 forestilling Chalk About (spiller 13– 13:50) Biblioteket – 2 Billetvagter: 
Jerome og (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danielle) og Isabel  

Mødetid: 13:30-15  forestilling Sensescapes (spiller 14– 14:40) Scenen i Laboratoriet – 2 Billetvagter
Vibeke (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danielle) og Marianne

Mellem 15:30-16:30
Bagscene catering til Biblioteket/Laboratoriet Stine

14: 30-15  SWOP-dans workshop, Musicon, foran Scenen i Lab m. Lars og Merete

Mødetid: 14:30-15:15 forestilling Ind i Varmen (spiller 15:00 – 16:30) KARA (opsamling v. Scenen i Laboratoriet) – 2 Billetvagter  1 Tina (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danielle) og 
2 Kirsten

Mødetid: 15:30-17 Motosikai (spiller 16:00 – 16:45) Hal 9, Musicon – 2 vagter 
Peter og Kirsten (og Tina) 

15:30 – 16 SWOP-dans workshop, Musicon, foran Scenen i Lab m Lars og Merete

Mødetid: 16_30-18  Forestilling Sand Forvirring (spiller 17–17:40) Biblioteket – 2 Billetvagter 
Vibeke  (henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Danielle) og Marianne 

17:00 – 19:00 Halbal (i samarbejde med Ragnarock) Hal 9, Musicon 
Esther  instruktør danse med:Ellen, Maja (fra 18-19)

18-19: Bringe mad til teknikerne på biblioteket: Kirsten

Mødetid 19:30-21 Dear Humans Scenen i Laboratoriet 20:00 – 20:40 – 2 Billetvagter: Kirsten 
(henter først billetter/skema på Aaben Dans v. Astrid) og Helle